Sprzedaż w Messengerze

Czy wiesz, że z Messenger jest w Polsce najpopularniejszym komunikatorem? Korzysta z niego blisko 13 mln konsumentów. Skorzystaj z tego kanału i wyprzedź konkurencję. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chętniej korzystają z kanałów social media w kontakcie z markami

Mówi się, że jeżeli nie ma Cię na facebooku – nie ma cię wcale. Wzięliśmy sobie tą zasadę do serca i na Facebooku oczywiście jesteśmy. Chcemy wykorzystać jednak w pełni potencjał tej platformy, dlatego uruchamiamy sprzedaż w facebookowym Messengerze. Komunikator ten gromadzi 1,2 mld użytkowników na świecie i staje się nie tylko miejscem, gdzie prowadzimy rozmowy z naszymi znajomymi, ale także platformą bezpośredniego, indywidualnego kontaktu z konsumentem.

Statystyki mówią, że 80% dorosłych użytkowników Messengera pisze wiadomości codziennie. Dlaczego by nie ułatwić sprawy konsumentowi, który nie będzie musiał opuszczać aplikacji, aby skontaktować się z naszym działem sprzedaży? Co więcej, z badań Facebooka wynika, że 58% użytkowników czuje się pewniej wysyłając do  firmy wiadomości, niż kontaktując się telefonicznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, w swojej ofercie zawieramy możliwość skontaktowania się z nami poprzez Messengera. Ludzie i firmy każdego miesiąca wymieniają się ponad 20 miliardami wiadomości w facebookowym komunikatorze. Pokazuje to, że komunikacja z firmami na dobre przenosi się do komunikatorów, a telefon, bądź e-mail zaczynają być opcjami drugoplanowymi.

Wysyłając do nas zapytanie na Messengerze jesteśmy w stanie w bardzo szybki sposób przedstawić konsumentowi bieżącą ofertę dopasowaną do jego potrzeb.Wiemy, że komunikując się przez tę aplikację konsument oczekuje indywidualnej obsługi. Udzielamy spersonalizowanych i wartościowych odpowiedzi na Wasze zapytania. Social media to miejsce na indywidualną komunikację, dlatego też faktycznie wchodzimy w dialog z klientem, aby zbudować relację między nami.

Przeniesienie sprzedaży na Messengera pozwala nam usprawnić nasz dział sprzedaży, aby działał szybciej i efektywniej. Kanały Social Media ułatwiają kontakt firmy z klientem, sprawiając, że dialog jest dynamiczny, a sam proces sprzedaży może potrwać krócej, niż poprzez tradycyjne metody. Obsługa klienta na tym polu jest relatywnie tania oraz sprawia ogromne pole do poprawy stosunków na linii marka-klient.

Chcesz wiedzieć wiecej?

Wypełniej poniższy formularz. Skontaktujemy się z Toba i odpowiemy na wszystkie pytania.